Gülgün Günaydın

Nursen Yakın

Yazar

Uzun zamandır sağlık sigortasından yararlanamadığım için ödediğim primler gözüme batmaya başlamıştı. Bir gece sabaha kadar karın ağrısı çekmiş ve bu ağrının nedenini yediklerime yormuştum. Sabah hafifleyen ağrım tahminimi doğru yorumlamama neden olmuştu. İşe giderken bir özel hastanede diş doktoru olan arkadaşıma uğradım ve uykusuz geçen gecenin izlerini taşıdığımdan nedenini sordu. Anlattım. İkna olmadı ve doktor arkadaşının muayene etmesini istedi. Bağırsak düğümlenmesi geçirdiğim ve divertüllerin patlamak üzere olduğu çekilen tomografiden anlaşıldı. Acilen ameliyata alındım ve en ufak bir ödeme yapmadan sağlıklı olarak taburcu oldum. En önemlisi o yıl ikinci bir müdahale daha yapıldı ve anjiyo geçirdim. Toplam 60 bini geçen bu işlemler özel sağlık sigortam olmasa idi ödeyebileceğim rakamlar değildi.

Gülgün Günaydın

Gülgün Günaydın

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği IK ve idari İşler Müdürü

2010 yılından beri Allianz Sağlık Sigortası poliçem var. Poliçe, işyerim tarafından yaptırılıyor ve verilen hizmeti sadece bireysel kullanıcı olarak değil, görevim nedeniyle de sürekli takip ediyorum. Poliçemi her yıl 1-2 defa kullanıyorum ve gayet memnunum. Şu ana kadar kurumsal veya kişisel bir problem yaşamadık. Gittiğim anlaşmalı sağlık kurumlarında provizyon işlemlerinde gecikme veya ret gibi bir sorunla karşılaşladım. Rahatsızlıkların dışında, 40 yaş sonrası ücretsiz mamagrafi gibi ek hizmetlerinden de yararlanıyorum. Poliçe teminatlarımın yeterli olduğunu düşünüyorum ve sağlık sigoartası yaptırmayı düşünen herkese öneririm.

Cahide Akkuzu

Cahide Akkuzu

Uzun yıllar başka bir firmanın sağlık sigortasını kullandıktan sonra 2014 Eylül ayında Allianz Sağlık Sigortasına geçiş yaptım. Geçiş kararını almama sebep olan iki kriter oldu. Bir tanesi diğer tüm sigortalarımı yıllardır çok başarılı bir şekilde takip eden Öktem Sigorta tarafından bana uygun teklif yapılması. İkincisi Allianz Sigorta’nın yaygın hizmet ağı oldu.Geçiş sürecini çok hızlı ve pürüzsüz şekilde benim adıma takip ettiler. Benim tam ihtiyacımı karşılayan poliçeyi bana uygun bir fiyattan teklif ettiler. Allianz Sigortayı diğer alanlarda kullandığım için Sağlık alanında da bu sigorta kapsamında kendimi güvende hissediyorum.