Başka bir sigorta şirketinde sağlık sigortam var. Sizin şirketinizle devam edebilir miyim?

Diğer şirket poliçenizin bitiş tarihinde veya en geç 1 ay içinde başvurmanız halinde tüm kazanılmış haklarınız ve mevcut durum değerlendirmenizle şirketimizden sağlık sigortanızı yeniletebilirsiniz.

 

Sadece çocuğumu/çocuklarımı sigorta ettirebilir miyim?

6-17 yaş arası çocuklar, sigorta ettirenin 18 yaş ve üzeri olması kaydıyla, poliçede sigortalı ebeveyn olmaksızın birlikte veya tek başlarına Yatarak Tedavi Teminatının yanı sıra Ayakta Tedavi Teminatı ve diğer teminatlarda da sigorta edilebilmektedirler.

 

Sık sık yurtdışı seyahatlerim olmakta poliçemi yurt dışında da kullanabilir miyim?

 Mevcut poliçe planınızda yurtdışı teminatı aldıysanız poliçenizi yurtdışı teminat limitleri ve oranları dahilinde kullanabilirsiniz.

 

Doktorumun özel muayenehanesine gitmek istiyorum ancak sizinle anlaşması yok. Poliçemi kullanabilir miyim?

Anlaşması olmayan doktor ve kurumlar için poliçe teminat limitlerinde belirtilen oranlarda sonradan ödemeli olarak tazminatınızı alabilirsiniz.

 

Teşhis edilmiş mevcut bir rahatsızlığım var. Yine de sağlık sigortası yaptırabilir miyim?

Mevcut rahatsızlıkların tıbbi değerlendirmesi teklif aşamasında sigorta şirketi yetkilileri tarafından yapılır. Değerlendirme sonucuna göre teklifi red etmek, poliçeye mevcut rahatsızlık ile ilgili istisna koymak ya da mevcut rahatsızlığı hastalık sürprimi ekleyerek teminat altına alma kararı verilebilir.

 

 Doğum yaptım. Bebeğimi ne zaman poliçeme ekletebilirim?

Poliçedeki doğum teminatını kullanarak bebeğinizi dünyaya getirmeniz halinde bekleme süresi olmaksızın hemen poliçeye ilave ettirebilirsiniz.

 

Sağlık poliçemi hiç kullanma ihtiyacım olmadı yenilemede bir indirimim olacak mı?

Ayakta tedavili bir teminat planınız varsa ve poliçe süresi içinde tazminat almadıysanız  poliçe yenilemenize ilgili dönem hasarsızlık indirimi uygulanacaktır.

 

Doğum teminatı bekleme süresi ne kadardır?

Doğum teminatı bulunan poliçede hamilelikle ilgili giderlerin karşılanabilmesi için sigortalının tercihine göre yeşil, sarı ve beyaz hastane gruplarında 5 ay, mavi hastane grubunda 18 ay bekleme süresi vardır.